Haber Diyarbakır: Diyarbakır Rezidansına Kavuşuyor.

Bölgenin Paris'i olarak adlandırılan Diyarbakır'da 5 yıldızlı otel konforunda lüks konutlar inşa ediliyor...

Bölge'nin Paris'i olarak adlandırılan Diyarbakır'da 5 yıldızlı otel konforunda lüks konutlar inşa ediliyor. 200 bin TL' lik rezidans konutlarına yöre insanı büyük ilgi gösteriyor.

Diyarbakır'daki gecekondular yerini modern konutlara bırakıyor. özel bir firma kentte ilk kez 5 yıldızlı otel konforunda rezidans projesini hayata geçirdi. 200 bin TL' lik 58 adet konuta sahip olmak isteyen yöre halkı sıraya girdi. Rezidans projesinin Diyarbakırlılar tarafından yoğun ilgi ile karşılandığı ifade eden Azel Residence Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Elaldı, konut sektöründe bir ilke imza attıklarını söyledi. Akıllı evler olarak gördükleri rezidansların çok modern inşa edildiğini belirten Elaldı, şunları aktardı:

"Diyabakır'da ilk kez 5 yıldızlı otel konforunda konut inşaa ediliyor. Bu projede aynı zamanda akıllı ev sistemi merkezi olcak şekilde dizayn ediliyor. Evlerde gaz kaçak alarmı, yangın alarmı, elektrik kaçak alarmı, merkezi kamera sistemi yanı sıra fintess, kapalı yüzme havuzu, sauna, basket, voleybol ve tenis kotları yer alacaktır."

Diclekent Bulvarı'nda inşa edilen 3 blok halindeki 58 konutun birçoğunun şimdiden satıldığı öğrenildi.

HABER DİYARBAKIR